TOP kategorie

Další sekce

Jsme tu pro Vás!

zavolejte nám, ratanovému nábytku rozumíme a rádi Vám poradíme a pomůžem s nákupem Jaroslava Smolíková
+420 778 453 766
prodej@specshop.cz
Kontakty

Jak se starat o ratanový nábytek

Právě včas pro jarní venkovní bydlení a je tu pár tipů pro péči o ratanový nábytek.

Čištění ratanového nábytku

Prach z nábytku pravidelně očistěte měkkým hadříkem. Leštidlo na nábytek není nutné, ale pokud se ho rozhodnete použít tak velmi střídmě. Nikdy nepoužívejte ředidla nebo abrazivní krémy na čištění.

Pokud použijete vlhký hadřík s jemným čisticím prostředkem, ale dbejte na to, aby nábytek nenasákl. Pokud se to stane, vysušte ho vysoušečem na vlasy, nebo ho nechte vysušit na slunci.

Pozor na plíseň

Pokud se na ratanovém nábytku začne tvořit plíseň, použijte silné bělidlo do mýdlové vody na vyčištění postižených oblastí. Nábytek musíte vysušit.

Přesouvání ratanového nábytku

Zvedněte ratanový nábytek při přemístění: Aby nedošlo k rozdělení vlákna, netahejte nábytek po zemi. Použijte plstěné podložky nebo pryžovými zátkami pro ochranu nohy třtiny a ratanový nábytek.

Sluneční záření

Přírodní vlákna mohou vyblednout v silném slunečním světle. Jedná se o přirozený proces, a ne nutně špatný. Nicméně, jeli to možné, otáčejte nábytek pravidelně tak, abyste docílili rovnoměrně blednutí. Můžete také zvážit instalaci žaluzie nebo markýzy pro snížení slunečního záření.

Zvlhčování a ratanový nábytek

Uchovávejte nábytek od oblastí extrémního tepla, protože to může zdeformovat nebo příliš vysušit nábytek. Přírodní rostlinná vlákna vyžadují určitou úroveň vlhkosti, aby nedošlo k vysušení a rozdělení. Pokud je v mimořádně suchém místě, přidejte vlhkost vzduchu se zvlhčovačem.

Olej pro ratanový nábytek

Pokud, došlo k rozdělení v důsledku nadměrného sucha, nejlepší věc udělat, je zajistit, aby žádná další škoda vznikla tím, ošetřete ratanový nábytek olejem a zvlhčujte vlhkost v místnosti.

Nejprodávanější produkty

Bambusová mísa kulatá

Cena: 390 Kč

Bambusová miska atyp Y

Cena: 449 Kč

S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Používáním našich stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookie na vašem počítači / zařízení.

www.svetratanu.cz

OVEŘENÝ OBCHOD

219 267

spokojených zákazníků = záruka bezpečného nákupu i pro Vás!