TOP kategorie

Další sekce

Jsme tu pro Vás!

zavolejte nám, ratanovému nábytku rozumíme a rádi Vám poradíme a pomůžem s nákupem Jaroslava Smolíková
+420 778 453 766
prodej@specshop.cz
Kontakty

Bambusové tyče

Bambusové tyče od 60 Kč do 850 Kč. Nejprodávanější zboží v sekci Bambusové tyče jsou: Bambusová tyč 3- 4 cm, délka 2 metry, Tyčky ke květinám délka 100 cm, Bambusová tyč 5-6 cm, délka 4 metry.

Do Evropy se bambus nejčastěji dováží v podobě bambusových tyčí, jež mají všestranné využití. Už před lety si svou oblibu získaly bambusové hole – ať už vycházkové, nebo lyžařské –, a průpovídka o tom, že je někdo „dutý jako bambus“ se v českém jazyce uchytila už dávno. Bambusové tyče, které se následně zpracovávají, to je vlastně sklizený, zdřevnatělý bambus, vysušený na slunci. Sušení na slunci trvá až 3 měsíce. Tyto bambusové tyče mohou mít nejrůznější barvu, od žluté přes zelenou až po hnědou. Dodávají se lakované nebo přírodní, v různých průměrech a délkách.

Bambusové tyče – ideální stavební materiál pro vás

Bambusové tyče představují skvělý materiál pro vaše drobné zahradní stavby, jako jsou nejrůznější altánky, přístřešky, pergoly, posezení, ale s úspěchem je využijete i v interiéru (ratanový nábytek). Při práci s bambusovými tyčemi se vyřádí každý kutil! Bambusové tyče krásně ozdobí třeba květinové truhlíky, jste-li trochu šikovní, hravě z nich spácháte třeba ptačí budku, obložíte jimi cokoliv, co budete chtít, vyrobíte si poličky, drobné dekorace nebo něco jiného. Bambusové tyče dodáváme v různých průměrech a v délkách od 1 do 4 metrů. Například čtyřmetrová tyč vám poskytne dostatek materiálu, a to za více než příznivou cenu!

Tyčky z bambusu do každé zahrádky

Slabší proutky bambusu se ideálně hodí jako opora ke květinám v květináčích i na záhoncích – dodáváme je v délkách 30 nebo 50 cm ve výhodném balení po 20 kusech. Jsou jako dělané jak do zahrádky, tak do květináčů a truhlíků – perfektně vypadají a skvěle poslouží. Bambus jako přírodní materiál se bude u vašich rostlin vyjímat mnohem lépe než opory z barevného plastu.

Navíc můžete stejné bambusové tyčky opět využít jako výtvarný materiál a vytvořit z nich řadu zajímavých dekorativních předmětů – vaší fantazii se meze nekladou!

Bambus je vlastně stálezelená dřevnatá tráva z čeledi lunicovitých – jeho příbuzné tedy známe i u nás. Žádná ze zdejších trav ovšem nedorůstá do tak fantastických výšek. Největší druhy bambusu totiž dorůstají výšky až 40 metrů a za optimálních podmínek bambus vyroste za den až o jeden metr. Na rozdíl od jiných rostlin tedy můžeme doslova pozorovat, jak bambus roste.

Protože jsou stonky bambusu dřevnaté a duté, skvěle nahradí dřevo. Bambus se ve své domovině, tedy na Dálném východě, využívá jako stavební materiál, vyrábí se z něho nábytek, dokonce i buničina, papír a součásti oděvu, ale bambusové výhonky se také jedí. Jedná se o přírodní materiál, který doprovází člověka už pěknou řádku století, takže způsobů jeho využití už lidé vymysleli opravdu hodně. Dokonce i v Evropě se bambusu daří tak dobře, že dokáže během krátké doby například zakrýt nevzhledné kouty zahrad, vytvořit přirozenou sluneční clonu či oživit terasu.

S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Používáním našich stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookie na vašem počítači / zařízení.
Zpracování osobních údajů Rozumím

www.svetratanu.cz

OVEŘENÝ OBCHOD

50 067

spokojených zákazníků = záruka bezpečného nákupu i pro Vás!