TOP kategorie

Další sekce

Jsme tu pro Vás!

zavolejte nám, ratanovému nábytku rozumíme a rádi Vám poradíme a pomůžem s nákupem Jaroslava Smolíková
+420 778 453 766
prodej@specshop.cz
Kontakty

Ratanové stoly, stolky z ratanu

28 produktů

Ratanové stoly, stolky z ratanu od 1 190 Kč do 7 984 Kč. Nejprodávanější zboží v sekci Ratanové stoly, stolky z ratanu jsou: Ratanový stolek Bahama medový se sklem, Ratanový stolek Fabion medový, Ratanový stolek Oliver brown wash malý.

Nábytek je nezbytnou součástí každého domu, bytu či zahrady. Ačkoliv na první pohled se může zdát, že jeho výběr je rychlá záležitost, většinou tomu tak není. Hledáme spoustu kladných vlastností v co nejvyšší kvalitě a za co nejnižší cenu. Nejdříve se často zajímáme o materiál daného nábytku, kdy nám vysokou spokojenost může často přinést nějaký netradiční materiál. A právě tím se v poslední době stále častěji stává ratan. Z ratanu se vyrábí nejen židle, křesla, pohovky, luxusní sedací soupravy, ale také ratanové stoly a stolky. A právě na ratanové stoly a stolky se dnes zaměříme více.

Typy stolů a stolků

Poslední dobou jsou ratanové stoly a stolky stále žádanější. Podívejme se na různé typy ratanových stolů:

  • Jídelní stoly z ratanu – Jídelní stůl musí splňovat mnoho důležitých funkcí. Ať už jde o prostornost, pohodlí nebo funkční design, který zapadá do celého interiéru. Jídelní stůl je pravděpodobně nejdůležitějším stolem v bytě nebo domě, jelikož se u společných jídel schází celá rodina. Dostupné nám jsou stoly nejen obdélníkové, ale také kulaté či čtvercové.

  • Ratanové konferenční stolky – Konferenční stolky jsou neodmyslitelnou součástí nejen obývacích pokojů, ale často je využijeme také v přivítacích halách, chodbách či na zahradě. Většinou jsou to drobné doplňky, které skvěle ozdobí interiér a poslouží zároveň jako odkládací plocha pro naše potřeby. Opět se nám dostává ratanových stolků různých tvarů a velikostí, ale mezi nejoblíbenější patří malé kulaté ratanové stolky.

  • Odkládací ratanové stolky – Drobné odkládací stolky poslouží především na terasách či zahradách, kde poslouží jako pěkná a drobná ozdoba, stejně tak jako funkční nábytek. Nejčastěji kupované jsou odkládací ratanové stolky čtvercové.

Ratanové stoly a stolky jsou často součástí již předem vytvořených ratanových sedacích souprav. Malé se hodí především do stísněných městských bytů nebo garsoniér. Pokud máte prostorný dům, určitě najdete zalíbení ve velkých luxusních ratanových soupravách, do nichž patří nejen sestavy sedací (pohovky, křesla a židle), ale také jídelní.

Nákup stolů a stolků

V dnešní uspěchané době už téměř nikdo nemá čas ani chuť zdržovat se dlouhým vybíráním a přebíráním různých druhů nábytku. Proto snad každý ocení rychlý internetový nákup v již prověřených prodejnách. V těch nejlepších případech se nám povede sehnat ověřenou internetovou stránku nabízející dokonce výprodej ratanového nábytku a to je pak zřejmě nejlepší cesta, kterou se vydat i při nakupování nových ratanových stolů a stolků. Místo otrávených pohledů prodavačů, kteří si často stejně všechny informace musí přečíst v počítači, se nám dostane kvalitních produktů s detailními informacemi a kvalitního a především rychlého nákupu.

Výroba ratanového nábytku

Ratanový nábytek obecně je vhodný i jako zahradní nábytek do zimních zahrad, podkrovních prostor, zahrad i jídelen, ale vypadá dobře i jako sedací nábytek do obytných prostor. Co je to ale vlastně ratan? Jsou to vzdušné kořínky palmy Calamus rattan, která se pěstuje především v jihovýchodní Asii, konkrétněji v Malajsii a Indonésii, Čině nebo na Filipínách. Lidé si jej často mylně pletou s bambusem, ale od něj se liší tuhostí a strukturou (bambus je dutý).

Ratanové dřevo je velmi lehké a ohebné. Šikovní lidé oloupou kůru, protože později se na většinu výroby používá pouze vnitřní část této liány (kůra se poté použije například na výrobu košíků). To, co z liány zbylo, se napařuje a poté je možné libovolné ohýbání do požadovaných tvarů. Po vytvarování se ratan brousí, moří a lakuje. Díky těmto úpravám je jeho údržba velice snadná.

Ratanový nábytek vhodný na zahrady a do dalších venkovních prostor se často vyrábí z neloupaného ratanu.

S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Používáním našich stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookie na vašem počítači / zařízení.
Zpracování osobních údajů Rozumím

www.svetratanu.cz

OVEŘENÝ OBCHOD

50 067

spokojených zákazníků = záruka bezpečného nákupu i pro Vás!