TOP kategorie

Další sekce

Jsme tu pro Vás!

zavolejte nám, ratanovému nábytku rozumíme a rádi Vám poradíme a pomůžem s nákupem Jaroslava Smolíková
+420 778 453 766
prodej@specshop.cz
Kontakty

Ratanové papasany a houpací křesla

390 produktů

-17%

Ratanový papasan 115 cm koňak - polstr pískový

SLEVA-17% 2 990 Kč 2 482 Kč s DPH

-39%

Ratanové houpací křeslo Kartini

SLEVA-39% 4 870 Kč 2 971 Kč s DPH

-10%

Ratanové houpací křeslo Swivel Helsinky koňak - polstr Ebony

SLEVA-10% 3 990 Kč 3 591 Kč s DPH

-25%

Ratanové houpací křeslo  hnědé polstr vínový

SLEVA-25% 3 990 Kč 2 993 Kč s DPH

-20%

Ratanový papasan 115 cm koňak - polstr Ebony

SLEVA-20% 2 990 Kč 2 392 Kč s DPH

-20%

Ratanový papasan 115 cm hnědý - polstr Ebony

SLEVA-20% 2 990 Kč 2 392 Kč s DPH

-25%

Ratanové houpací křeslo  hnědé polstr bílý

SLEVA-25% 3 990 Kč 2 993 Kč s DPH

-17%

Ratanový papasan 115 cm hnědý - polstr pískový

SLEVA-17% 2 990 Kč 2 482 Kč s DPH

-17%

Ratanový papasan brown wash 110 cm polstr okrový

SLEVA-17% 2 390 Kč 1 984 Kč s DPH

-15%

Ratanové houpací křeslo koňak polstr bílý

SLEVA-15% 3 990 Kč 3 392 Kč s DPH

-25%

Ratanové houpací křeslo  hnědé polstr zelený

SLEVA-25% 3 990 Kč 2 993 Kč s DPH

-15%

Ratanové houpací křeslo medové polstr bílý

SLEVA-15% 3 990 Kč 3 392 Kč s DPH

-25%

Ratanové houpací křeslo koňak polstr slunečnice

SLEVA-25% 3 990 Kč 2 993 Kč s DPH

Zobrazit všech 390 produktů

Ratanové papasany a houpací křesla od 1 790 Kč do 4 990 Kč, sleva až 39%. Nejprodávanější zboží v sekci Ratanové papasany a houpací křesla jsou: Ratanové houpací křeslo Swivel Helsinky medové okrový polstr, Ratanový papasan 115 cm koňak - polstr pískový, Ratanové houpací křeslo Kartini medové.

Papasan – copak to asi je? Takové divné slovo… Že už jste to někde slyšeli? No jistě, to je přece to úžasně pohodlné křeslo z ratanu! Vypadá jako mělká mísa posazená na podstavci, je tak báječně široké, navíc vystlané měkoučkým polstrem – v něm se přece musí úžasně odpočívat!

Ano, proutěné křeslo typu papasan, to je dnes už tradiční výrobek z ratanu, který si získal oblibu po celém světě. Východní národy poznaly pohodlí, jaké papasany nabízejí, už dávno – ratan, ze kterého se papasany nejčastěji vyrábějí, totiž roste jako divoká liána v tropických pralesích, především v jihovýchodní Asii. Takže pro obyvatele například Thajska a Indonésie to byl naprosto přirozený a prakticky nevyčerpatelný zdroj materiálu, z něhož začali vyrábět nejrůznější typy sedacího ratanového nábytku.

Historie papasanu

V případě papasanu se jedná o okrouhlý podstavec, na němž spočívá sedák miskovitého tvaru. Jedná se o dva na sobě nezávislé díly, takže je možné nastavit sklon sedáku do požadovaného úhlu, a zajistit tak ještě větší pohodlí. Papasany ale nemusejí být vždycky jenom z ratanu – k jejich výrobě se s úspěchem využívá též bambus, případně jiné druhy materiálů, jež dovolují pro papasan typické tvarování.

Papasany se staly velkým hitem ve Spojených státech už v 50. letech minulého století a během následujících 20 let tam zažily opravdový boom. K jejich úspěchu přispěly mimo jiné jejich polstry. Totiž, konstrukce samotná je poměrně barevně neutrální a nedovoluje nekonečný počet variací. Zato polstr, to je část papasanu, na které se mohou designéři a bytoví architekti opravdu vyřádit. Těch materiálů a vzorů, jež lze na výrobu polstru k papasanu použít, je neskutečné množství. Tím také vzniká neskutečné množství křesel – váš papasan tedy může být vlastně každou chvíli jiný, nový, originální. Mimo jiné i díky tomu se tento druh sedacího nábytku v Americe tak snadno prosadil mezi mladou generací. A pak už jeho sláva obletěla celý svět.

A protože nyní zažíváme další retro-vlnu, svůj comeback slaví i papasany. A jejich vývoj šel samozřejmě ještě dál – když už se na nich tak příjemně sedí, rádi se o tento úžasný komfort podělíme s někým blízkým! Za tímto účelem byly vynalezeny takzvané mamasany – to jsou ratanové papasany prodlouženého tvaru, speciálně konstruované pro dvě osoby, pro ještě lepší pomazlení. Také bývají označovány jako papasany double. A aby toho nebylo málo, nabízíme ještě houpací ratanové papasany – ideální pro ty, kdo se nedokážou rozhodnout mezi papainem a klasickým houpacím křeslem.

Houpací křesla z ratanu

Kolikrát už jste to viděli ve starším filmu: zadumaný starší pán odpočívá v houpacím křesle, s předoucím kocourem na klíně, se skleničkou něčeho ostřejšího v ruce, naslouchá melodiím linoucím se z přiměřeně poškrábané gramofonové desky. Hotová idylka… Co také jiného – po náročném pracovním dni! Kolikrát jste si říkali, že by se vám proutěné houpací křeslo také hodilo?

Žádný problém, naše nabídka ratanových houpacích křesel je natolik široká, že opravdu není nad čím váhat. Křesla z ratanu u nás najdete hned v několika provedeních – jednak jsou to klasická proutěná houpací křesla, přesně taková, jaká znáte třeba právě ze starších filmů, ale také jejich modernější varianty, jako jsou například polohovací ratanová křesla. Váháte-li mezi křeslem houpacím a křeslem typu papasan, opět zde pro vás máme řešení: papasany dodáváme také v houpacím provedení.

Všimněte si také široké nabídky barevných odstínů ratanu, několika nabízených variant výpletu a hlavně vkusných a stylových polstrů. Díky nim totiž váš papasan nebo vaše houpací křeslo perfektně zapadne do vašeho interiéru, na terasu, do altánku – zkrátka kamkoliv, kde si chcete udělat pohodlí. Neváhejte a oddejte se ratanovému lenošení ještě dnes!

S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Používáním našich stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookie na vašem počítači / zařízení.
Zpracování osobních údajů Rozumím

www.svetratanu.cz

OVEŘENÝ OBCHOD

50 407

spokojených zákazníků = záruka bezpečného nákupu i pro Vás!