TOP kategorie

Další sekce

Jsme tu pro Vás!

zavolejte nám, ratanovému nábytku rozumíme a rádi Vám poradíme a pomůžem s nákupem Jaroslava Smolíková
+420 778 453 766
prodej@specshop.cz
Kontakty

Komody a skříňky z ratanu

63 produktů

-29%

Ratanová komoda 3 zásuvky ratan

SLEVA-29% 1 390 Kč 987 Kč s DPH

-15%

Ratanová komoda 2 zásuvky ratan

SLEVA-15% 990 Kč 842 Kč s DPH

Ratanová police 3 patra

890 Kč s DPH

Botník Peacock medový

1 995 Kč s DPH

-20%

Botník  Emma otevřený medový

SLEVA-20% 2 190 Kč 1 752 Kč s DPH

Komoda Bullock 3 zásuvky

3 372 Kč s DPH

Zobrazit všech 63 produktů

Komody a skříňky z ratanu od 842 Kč do 5 990 Kč, sleva až 29%. Nejprodávanější zboží v sekci Komody a skříňky z ratanu jsou: Ratanová komoda 3 zásuvky medová, Ratanová komoda 4+2 zásuvky koňak, Ratanová komoda 4 zásuvky ratan medová.

Měli jste pocit, že nábytek z ratanu je spíše taková provizorní záležitost, něco, co dlouho nevydrží? Omyl! Nejen, že ratan jako materiál je odolný, trvanlivý, pružný a navíc ještě lehoučký, on také snad nikdy nevyjde z módy! Výrobky z ratanu nás zde v Evropě provázejí už několik set let, pravda, až v posledních desítkách let si je může dovolit opravdu každý. Ale punc luxusního zboží si uchovaly a současní designéři se vyloženě předhánějí ve vymýšlení nejrůznějších kreací z ratanu. Proč? Protože dobře vědí, o jak úžasný materiál se jedná.

Řada z nás si již vyzkoušela tvoření z pedigu – a co je to vlastně pedig? To je v podstatě zase ratan. Upravený do takové podoby, aby se z něho daly v domácích podmínkách vyplétat jednodušší či složitější košíčky a podobné výrobky. Tropická liána, ze které se ratan, a tedy i pedig, získává, ale nabízí řadu dalších verzí tohoto materiálu, jež se liší svou sílou, průřezem, a hlavně použitím.

To znamená, že s využitím vhodného druhu ratanu je možné z tohoto skvělého přírodního materiálu vyrábět i složitější a větší předměty, jako jsou komody, skříňky, prádelníky, poličky či regály. Existuje nespočet druhů a verzí tohoto nábytku, jenž se s úspěchem používá především v ložnicích, koupelnách, předsíních, halách a vstupních prostorech.

Ratanové skříňky a komody opět v módě!

Máme pro vás širokou nabídku velikostí a tvarů komod a skříněk z ratanu, které lze navíc vzájemně kombinovat, takže snadno vytvoříte právě takovou sadu, o jaké jste vždycky snili. Tyto výrobky z ratanu jsou především lehké, vzdušné, a tedy i mobilní, takže můžete postupně vystřídat nejrůznější sestavy. Za povšimnutí stojí také rohové varianty ratanových komod a skříněk, jež perfektně vyplňují jinak nevyužité kouty a skvěle vypadají. Navíc se výrobky z ratanu dobře kombinují s dalšími materiály, a díky tomu najdou uplatnění v téměř jakémkoliv obytném prostoru. V některých případech je celá komoda vyrobená pouze z ratanu, její nosnou konstrukci tedy tvoří silnější výhonky ratanu a výplety jsou provedeny z jemnějších proutků. Jindy je kostra ratanové skříňky vyrobená ze dřeva, ale výrobci s oblibou využívají také kovové konstrukce, které pak v ratanových výpletech opticky téměř zanikají, přitom ale udělují celému výrobku krásný a přesně daný tvar.

Samotný výplet může být proveden z několika různých materiálů, takže zde hovoříme nejen o ratanu, ale také o bambusu, mořské trávě, mořském hyacintu nebo klasickém vrbovém proutí. Od toho se pak odvíjejí také barevné odstíny a struktury.

Ratanová komoda – ideální úložný prostor!

Také přemýšlíte, jak chytře uskladnit drobné předměty, jako jsou hračky, osobní prádlo, klubíčka a cokoliv dalšího vás napadne? Není to jednoduché, pravda! Chcete-li mít vše pěkně roztříděné, bezpečně uložené, a přitom stále na dosah, zvažte pořízení komody z ratanu. Máme pro vás řadu typů ratanových skříněk či komod s různým počtem různě velikých přihrádek a zásuvek, do nichž se vám určitě vejde všechno, co potřebujete uskladnit! Ratanové skříňky jsou úžasně vzdušné a hlavně lehoučké, tedy mobilní! Pomyslete, kolik by tak asi vážila stejně velká komoda z dřevěného masivu… Když vám za ni zapadne třeba prstýnek, abyste volali souseda, protože s ní sami rozhodně nehnete. A co když se vám za ní zabydlí třeba pavouk! U nábytku z ratanu je všechno mnohem jednodušší.

Navíc je tu ještě další veliké plus – každý jednotlivý „šuplíček“ můžete z ratanové komody nebo skříňky vytáhnout a použít samostatně jako vkusný košíček. To je přímo ideální řešení třeba pro šicí potřeby, knoflíky, klubíčka a podobné drobnosti. Zkrátka si s sebou na terasu vezmete celý košíček-šuplíček a až na místě si vyberete, co budete při štupování ponožek potřebovat. Navíc v takovém ratanovém košíčku, který si můžete postavit na stůl, mnohem snáze udržíte pořádek.

Prohlédněte si naši nabídku ratanových skříněk a komod – určitě si u nás vyberete!

S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Používáním našich stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookie na vašem počítači / zařízení.
Zpracování osobních údajů Rozumím

www.svetratanu.cz

OVEŘENÝ OBCHOD

50 067

spokojených zákazníků = záruka bezpečného nákupu i pro Vás!